Poradnia Badań Prenatalnych (NFZ)

W NZOZ SONOMEDICO 1 w ramach Poradni Patologii ciąży zapewniamy kompleksową opiekę prenatalną dla kobiet w ciąży. Wykonujemy badanie prenatalne w I, II i III trymestrze ciąży.

Realizujemy program bezpłatnych badań prenatalnych refundowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

NFZ

W ramach diagnostyki prenatalnej zapewniamy bezpłatne badania w ciąży:

- w I trymestrze

- w II trymestrze

- badania biochemiczne z krwi matki

- procedury inwazyjne-amniopunkcja genetyczna

- konsultacje genetyczne w NZOZ Sonomedico 1

- konsultacje genetyczne w ramach współpracy z Pordanią Genetyczną GENOM

- konsultacje genetyczne w ramach współpracy z Poradnią Genetyczną w Zabrzu SK 1

Wykonujemy również badania prenatalne kobiet ciężarnych poza kontraktem z NFZ

- w każdym trymestrze ciąży

- badania ECHO serca płodu

- ultrasonografia trójwymiarowa ( 3D) i trójwymiarowa w czasie rzeczywistym (4D)

- badaniaUSG 3D HD live

- badanie nieinwazyjne genetyczne płodu z krwi matki- Test Harmony ( test Harmony- pdf ), Test NIFTY, Test Panorama.

Badania ultrasonograficzne są wykonywane przez specjalistów wykształconych w najlepszych ośrodkach na świecie:

- w Anglii - Harris Birthright Research Centre for Fetal Medicine - King's College Hospital w Londynie, z certyfikatami 'The Fetal Medicine Foundation - London'

- w USA - All Children's Hospital - St. Petersburg

- w Belgii - UZ Gasthuiberg Katholiekuniversitat - Leuven

 

Diagnostyka jest prowadzona zarówno w oparciu o standardy europejskie - The Fetal Medicine Foundation - London, jak i polskie  - Polskie Towarzystwo Ginekologiczne ( Rekomendacje PTG w zakresie przesiewowej diagnostyki USG w ciąży o przebiegu prawidłowym-pdf )

 

Badania wykonywane są najwyższej klasy aparatem GE Voluson E8 BT13 z dbałością o komfort i bezpieczeństwo naszych Pacjentek oraz płodu- dziecka.

Aparat

Skierowanie na bezpłatne badania prenatalne: ( skierowanie na badanie prenatalne-pdf )

Nowości w Sonomedico1

Miło nam poinformować naszych Pacjentów, że od maja 2019 badania zarówno w ginekologii jak i w diagnostyce prenatalnej w naszym CENTRUM SONOMEDICO 1 będą wykonywane przy pomocy najbardziej zaawansowanego ultrasonografu Voluson E10  GE Healthcare. Urządzenie zostało stworzone z myślą o kompleksowej i niezawodnej opiece zdrowotnej kobiet.

Przewagą aparatu USG Voluson 10 (VE10) nad poprzednim modelem (VE6) jest rozbudowana opcja HDLive, która dzięki zaawansowanemu obrazowaniu daje bardziej realistyczny obraz. Dzięki szybszemu aparatowi, wyższej rozdzielczości oraz nowej technologii renderowania różnica jest widoczna w każdym badaniu – zwłaszcza w pierwszym trymestrze ciąży.
Nową opcją jest również V-SRI, która poprzez usuwanie artefaktów, dopasowanie kontrastu oraz wygładzanie krawędzi obrazu sprawia, że technologia 3D/4D HD LIVE daje jeszcze bardziej rzeczywisty i dokładny obraz w badaniach wielopłaszczyznowych. Dzięki rekonstrukcji powierzchni ciała płodu, oraz wyposażenia aparatu VE10 w szybszy oraz lepszy komputer, przyszli rodzice mogą, zarówno we wczesnej jak i zaawansowanej ciąży, zobaczyć bardzo dokładny przyszłego dziecka.

System HDLive:

Studio HDLive – oświetla anatomię płodu maksymalnie trzema niezależnymi źródłami światła o zmiennej intensywności. Dzięki temu lekarz może skupić się na najmniejszych strukturach anatomicznych.
HDLive Flow – umożliwia przedstawienie struktur naczyniowych o większym realizmie anatomicznym.
HDLive Silhouette – pomaga dokonać oceny objętości anatomicznych w I trymestrze ciąży.
HDLive Flow Silhouette – wizualizuje naczynia krwionośne, dzięki czemu lekarz ma lepszy wgląd w anatomię naczyniową oraz w otaczającą ją strukTechnologia 3D/4D HDLive

 

Rozbudowana w nowe elementy obrazowania technologia 3D /4D HDLive daje nie tylko możliwość pokazania rodzicom ruchów i zachowań dziecka, jego uśmiechów, grymasów, zaciskających się piąstek, czy też pokazania języka, ale również dokładniejszej diagnostyki wad płodu. Ma to szczególne znaczenie przy ocenie twarzy płodu, służy również do dokładniejszej oceny kręgosłupa, kończyn i powłok brzusznych płodu.
Obraz dziecka w wymiarze HD Live daje możliwość uzyskania obrazów praktycznie porównywalnych z oceną fetoskopową płodu – metodą polegającą na wprowadzeniu kamery i obserwacji płodu na żywo. Technika fetoskopii nie jest stosowana rutynowo, wykorzystywana jest tylko w trakcie zabiegów terapii wewnątrzmacicznej płodu.

Innowacyjne narzędzia badawcze umożliwiają szczegółowy obraz struktur płodu.

SonoAVC general wspomaga wizualizację i pomiar struktur w anatomii mózgu oraz nerek płodu
SonoVCAD heart pomaga w ujednoliceniu obrazu serca płodu.
Ultrasonografia trójwymiarowa oceny serca STIC pozwala także na oglądanie serca płodu w kilku płaszczyznach oraz na jego przestrzenną ocenę
Technologia OmniView umożliwia oglądanie nawet nieregularnych kształtów, których nie można uzyskać w obrazowaniu 2D


Voluson E10 został zaprojektowany w nowoczesny i ergonomiczny sposób, dzięki czemu uzyskuje maksymalną wydajność. Udogodnieniami ultrasonografu są także: wysokiej rozdzielczości monitor panoramiczny, wielozadaniowy panel dotykowy, zintegrowane oprogramowanie oraz możliwość szybkiego i bezpiecznego zarządzania danymi.